Skip to content

Prorok

Je dobré občas se začíst do starých herních časopisů, často se tam najdou skutečné perly.

Prorok

Jsem tady. Přišel jsem z Bahna Minulosti, abych v Kameni Přítomnosti vytvořil Stín Budoucnosti, jemuž podobu dají Slzy Života. Tohle jsou dějiny budoucnosti. Tam, tisíce mil od místa, kde pramení Řeka Evoluce, nedaleko od jejího ústí do Moře Času, tam, kde se Slunce Radosti ztrácí v Temnotách Nejistoty, budou lidé zanecháni o samotě, opuštěni svým bohem, jsoucí v prázdnotě svých naříkajících duší, postaveni tváří v tvář svému bytí budou a příliš slabí a nemohoucí se proto vyrovnat s pohledem do zrcadla, stvoří takové bytí sobě, jež usnadní jim jsoucnost jejich. Mysl však bude zaslepená, příliš opojená úspěchem bude na to,
aby prozřela a ukázala boží svět takový, jaký je, přirozený ve své nahotě.
A tak úspěch vytvoří nový povrch zemi a lidé po něm chodit a v něm žít budou v několika vrstvách.
A jejich duše se budou vrstvit a jejich nářek se bude zesilovat a jsoucnost jejich bude narůstat a přece se zmenšovat bude.
A bude více umělého světla, neboť slunce méně bude, neboť to zůstane ztraceno nad vrcholky věží a minaretů, které obývat stroje budou.
A oken víc nebude, neboť monitory budou zobrazovat bytí kolem, jež tvořit bude temnota, mdlá šeď a světla, která nebudou vidět přes prach, jež navát bude odnikud a přece bude a bude navěky a pokryje veškeré bytí, jež na povrchu i pod ním i nad ním bude.
Povozy vzduchem plovoucí vznášející se klouzat budou – mezi minarety, jejichž vrcholky budou explodovat a zase implodovat a mezi komíny, které doběla rozpálené ohnivé koule plivat budou a mezi věžemi, ze kterých se bude na povrch mdlé světlo snášet.
A lidé se stroji se míchat budou, rozdílu nebude už více, živoucí stroje, umělí lidé, a stvůry jsoucí napůl člověkem a napůl strojem, které kyborgy budou zvány, neskuteční lidé s označením hologramy a budou se měnit a rušit a umírat a milovat a nenávidět a míjet a budou jako zvířata a budou existovat.
A kyborgové budou bojovat ve válkách, v nichž někteří budou asimilování nepřítelem nebo technologií a lidský mozek bude zneužit, a nebude to jen holografická simulace, bude to tak přirozené, skutečné a neměnné, nahé a konečné.
Pustošení dosáhne svých krajních mezí. Pozitronový mozek androida bude napojen na neurony každého jiného androida, člověka, kyborga a nikdo už nebude sám a všichni budou spolu bez samoty, bez bolesti, bez smutku, bez soukromí, bez duše.
A duše nebudou, protože oni nebudou, protože se utopí v Řece Evoluce a ztratí se v Hlubinách Historie.
Svět bude pokrývat síť, synaptický internet, imitace Boha, skutečnější verze síly a moci.
Složitější forma citů, nejrychlejší druh komunikace.
A svět už nebude tím, kterým bývat dřív.
A to bude konec. A to je jedna z možných variant. A budoucnost bude temná, temnější než přítomnost, protože čas ztratí svůj smysl a prostor přestane být prostorem a bytí bude změněno a nic nebude více jako dřív.
Pohleďte a prozříte. Otevřete oči a spatříte budoucnost.
Tak mluvil Prorok, historik zítřka, autor Dějin Budoucnosti, jeden z miliónů lidí, jeden z nás.

— Dopis měsíce, Score 67

2 thoughts on “Prorok

 1. Profilový obrázek
  Ladislav Alexa says:

  To jsou fakt perly, to se jen tak nevidí. 😀 já měl poslední score v ruce snad někdy v roce 1998, možná bych ho ještě někde našel. 😀

  Odpovědět
 2. Profilový obrázek
  Lukáš says:

  Není nad to se někdy začíst do historických časopisů nebo jen tak zavzpomínat 🙂 Ale Score jsem už neměl v ruce, ani nepamatuji… Stejně tak LEVEL nebo GameStar.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.